چند توصیه برای بهبود روابط زن و شوهرها /استادصادقی بهابادی

  • ارسال شده در تاریخ : 8 دی 1393
  • توسط: admin
  • نظرات : 0
  • موضوع: ---
1-تماشای تلویزیون
تلویزیون قاتل عشق است. آن قدر جلوی تلویزیون به تماشای فیلم مشغول نشوید كه وقتی به رختخواب می روید ، حتی دیگر وقت ندارید با هم حرف بزنید و از حال یكدیگر باخبر شوید. تنها چاره كار این است كه این دشمن را از زندگی عاشقانه بیرون بیندازید! برای آنكه در این كار زیاد سخت گیری نكرده باشید ، می توانید موافقت كنید كه در هفته ، 4 شب تلویزیون خاموش باشد.ویادر ساعات محدود روشن گردد

2- شب نشینی
آن شب هایی كه با هم به سینما می رفتید و به بگومگوهای پرشور و حرارت می پرداختید چی شد؟ و حالا فقط ماهی یكبار آن هم فقط برای دیدن دوستان بیرون می روید و احتمالا آنها هم برای بازدید پیش شما می آیند. دیگر از گردش های دونفره و شب نشینی های رمانتیك محلی خبری نیست! باید دوباره آن حال و هوا را به دست آورید و به اتفاق یكدیگر از خانه بیرون بزنید! ،و برای گردش و بیرون رفتن استفاده كنید!

3- خانه نشینی
دیگر دیر از سر كار به خانه برنگردید! نه تنها برای خودتان وقت ندارید بلكه علاوه بر آن خستگی و عصبانیت تان را با خود به خانه می آورید كه حقیقتا جز خوشایندی برای همسرتان نیست. بس كنید! سعی كنید به حد كافی زود به خانه برگردید تا قبل از شام كمی وقت برای خودتان و یا با هم بودن داشته باشید خصوصا برای آنكه توجه بیشتری به یكدیگر داشته باشید، هر ازگاهی كار را از یاد ببرید.

4- رسیدگی به وضع ظاهر
فكر نكنید چون دیگر زن و شوهر هستید و چندین سال از زندگی مشتركتان می گذرد، باید نسبت به وضع ظاهرتان بی خیال شوید! دست از شلختگی و نا مرتب بودن بردارید، موهایتان را ژولیده و درهم رها نكنید، از ریخت و پاش كردن در خانه خودداری كنید و به خودتان برسید! همسرتان مطمئنا شما را همانگونه كه هستید دوست دارد، با این حال چرا سعی نمی كنید خود را به بهترین شكل نشان دهید؟ به این ترتیب به او نشان می دهید كه حضور او و تاثیری كه بر او می گذارید برایتان مهم است!

5- بی توجهی
دشمن بزرگ زن و شوهرها ، بی توجهی است. زمانی كه همسرتان آرایشگاه رفته و یا كت جدیدی خریده است به او توجه نشان دهید؛ به خصوص زمانی كه او را شیك و زیبا می بینید و یا وقتی كه او با تعریف های بجا و مناسبش شما را تحت تأثیر قرار می دهد، از او تعریف كنید. زیرا تعریف و تمجید ها همیشه خوشایند هستند ، اما تنها زمانی كه درست و بجا به كار برده شوند.

6- حسادت مفرط
دست سین جین كردن همسرتان بردارید زیرا زندگی مشترك براساس اعتمادی
دو جانبه بنا می شود. شك و بدگمانی های بیش از حد شما ، در نهایت او را به ستوه آورده و به سمت فرد دیگری هل می دهد!

7- خانواده همسر
تفاهم بین همسر و خانواده شما اغلب می تواند گرم و صمیمانه باشد. اما نكته مهم آن است كه بدانید زمانی كه این تفاهم به حد كافی وجود دارد ، چیزی را به همسرتان تحمیل نكنید. چنانچه احساس می كنید كه همسرتان از رفت وآمد های آخر هفته كم كم خسته می شود به او اصرار نكنید آخر هر هفته برای ناهار با خانواده شما باشد و البته این قاعده در مورد میهمانی های همكاران و دوستان قدیمی نیز صدق می كند.

8- نبود برنامه. شما باید به اتفاق هم آینده تان را بسازید. از برنامه های كوتاه مدت (مكانی كه تعطیلات را در آنجا می گذرانید، خرید اتومبیل و...) گرفته تا برنامه های بزرگ تر (بچه دار شدن، عازم شهر دیگری شدن و...) بی درنگ در مورد آینده تان و اینكه چگونه با آن روبه رو می شوید فكر كنید. این عمل روابط شما را منسجم تر و شور و شوق پیش روی در زندگی را در شما شعله ور می كند!

9- سكوت
مطئنا عدم گفت وگو برای زندگی زناشویی مضر است. این امر بنا به دلایل مختلف اغلب ناشی از كمبود وقت و یا بی توجهی زن و مرد نسبت به یكدیگر است كه در بالا از آنها نام برده ایم. با این حال، معمولا گفت وگو میان زن و مرد صورت می گیرد، اما هیچ یك از طرفین به حرف های یكدیگر گوش نمی دهند... در این حالت، موضوعی را با هم مطرح كنید و سعی كنید حقیقتا حرف طرف مقابل تان را بفهمید. درصورت نیاز، بی درنگ از یك روان درمانگر كمك بگیرید.

Tags

درباره نویسنده : admin

برای admin توضیحی وارد نشده است !

ارسال نظر

نظرات دیگران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید !

گناپا

پايگاه خبري و اطلاع رساني شهرستان گناباد- گناباد20

Fatal Error: could not open XML input (http://gonabad20.ir/index.php?format=feed&type=rss)

هفته نامه فرهنگی،اجتماعی،اقتصادی نامه گناباد

Fatal Error: could not open XML input (http://namehgonabad.ir/feed/)

پايگاه خبري شهرستان گناباد

پایگاه خبری تحلیلی ندای گناباد

پايگاه خبري اطلاع رساني بيدخت

Fatal Error: could not open XML input (http://beidokhtnews.ir/index.php?format=feed&type=rss)

پایگاه اطلاع رسانی بجستان تایمز

Fatal Error: could not open XML input (http://bajestantimes.ir/feed/)