علمای بحرین در دفاع از آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان ا

  • ارسال شده در تاریخ : 10 بهمن 1395
  • توسط: admin
  • نظرات : 0
  • موضوع: سخنرانی

علمای بحرین در دفاع از آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور و در واکنش به اقدامات رژیم بحرین، در روز جمعه ٢٨ ربیع الثانی ١۴٣٨هـ برابر با ٢٧ ژانویه ٢٠١٧م و۸ بهمن ۱۳۹۵ بیانیه ای صادر کردند که متن آن عبارت است از:«

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

(الَّذِینَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَکُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِیمَانًا وَقَالُوا حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَکِیلُ).

 

سلام خداوند و ملائکه اش برتحصن کنندگان فدایی دین و کشور، حاضر در «ساحه الفداء المقدس» ( میدان مقدس فداء)

 

آنچنان که از امیر المومین ع روایت شده :

 

الموت فی حیاتکم مقهورین، والحیاه فی موتکم قاهرین. بدرستیکه مرگ در زندگیِ ذلت بار است و حیات در مرگ شرافتمندانه.

 

اقدام مردم در عمل به واجب شرعی و ملی شان را ارج می نهیم و به خصوص جوانانی که جانشان را در راه الهی و در کف گرفته اند و خود را برای رسیدن به رضای الهی و نزدیکی به او فدا می نمایند. آنان ندای امام حسین (ع) را سرلوحه نموده اند که فرمود: «هر که از شما به من پیوست شهید شده و هر که از من روی گرداند به پیروزی نخواهد رسید و السلام.

 

به راستی که نیروی محرکی قوی تر از خون پاک و مقدس (ریخته شده) وجود ندارد، بهترین وسیله برای برانگیختن ضمیر امت و بازگرداندنش به اوج و بالابردن همتش در راه رسیدن به آزادی و کرامت است. گوارا باد بر قهرمان مجاهد مصطفی حمدان که گوی سبقت را در جانفشانی ربود، آنچنان که با همراهی دیگر برادران تحصن کننده اش، توانستند با دست خالی در برابر جنایتکاران و عاملان کشتار ایستاده و مکرشان برای وطن را دفع نمایند. از خداوند تعالی شفای او را بحق محمد و آل محمد خواستاریم.

 

این جنایت ارتکاب قتل عمد به دستور رسمی مقامات بالا بوده و تمامی مسوولیت آن و مسوولیت آشفتگی اوضاع امنیتی و وخامت اوضاع قومی و مذهبی برعهده راس حکومت و سرویس امنیتی انگلیسی می باشد.

 

به تمامی مردم نکات زیر را تاکید می نماییم:

 

۱- «دفاع تا پای جان» از رهبر دینی – ملی مان، مجتهد مطلق حضرت آیت الله شیخ عیسی قاسم (ارواحنا فداه) . و با تشخیص مرجعیت این تکلیف شرعی ملت بحرین می باشد .

 

۲- پاسخ دشمن خونریز بزدل، ایستادگی و پافشاری بر تحصن مقدس تا حد کفایت شرعی است و همچنین در کنار آن حضور گسترده در خیابانها در مناطق مختلف و حضور قوی در تمامی فعالیت های مسالمت آمیز باید حفظ گردد.

 

۳- تاکید می نماییم بر افزایش «خشم عمومی» تا بالاترین درجه ممکن و پیدا کردن آمادگی نفسی برای در آغوش کشیدن شهادت و فدا شدن در راه دین و کشور از طریق ادای قرض ها و نوشتن وصیت نامه.

 

۴- همگی را به مشارکت در تظاهرات کفن پوشان در یکشنبه شب ( ۱۰بهمن ماه، ۲۹ ژانویه و شب محاکمه آیت الله عیسی قاسم) در تمامی مناطق تحت عنوان «دفاع از دین و عزت» دعوت می نماییم.

 

وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیز

 

خداوند هر که او را یاری نماید بی شک یاری خواهد نمود . براستی که خداوند قدرتمند و شکست ناپذیر است . (حج:۴۰)»

 

از زمانی که این بیانیه صادره شده است؛ ساکنان مناطق مختلف با صدور بیانیه های جداگانه بر آمادگی خود برای مشارکت در این تظاهرات تاکید کردند.

 

جلسه دادگاه مرجع دینی بحرینی آیت الله شیخ عیسی قاسم در روز دوشنبه برگزار می شود و احتمال می رود که تبعات خطرناک برای بحرین به دنبال داشته باشد و این کشور را وارد مرحله حساس و پیچیده ای کند.

 

این در حالی است که همانطور که گفته شد نظامیان رژیم با یورش به میدان الفداء، در واقع کوشیدند که ترجمان عملی از حکم آیت الله عیسی قاسم داشته باشند که با پایداری و ایستادگی تحصن کنندگان پا به فرار گذاشتند و این نظامیان تا به دندان مسلح نتوانستند کاری انجام دهند.

 

بیانیه علمای بحرین در واقع پاسخی به عبور کردن آل خلیفه از همه خطوط قرمز بودبیانیه علمای بحرین در واقع پاسخی به عبور کردن آل خلیفه از همه خطوط قرمز بود. در واقع این واکنشی به رژیم است که بداند مردم تا پای جان از مرجعیت دینی حمایت می کنند. این در واقع پیامی به ملک حمد بن عیسی و همپیمانانش است و اینکه آنها مسئول تشدید بحران در بحرین هستند.

 

دعوت علمای بحرین با استقبال گسترده روبرو شده است و همه ساکنان مناطق و روستاها برای دفاع از آیت الله عیسی قاسم تا سرحد مرگ اعلام آمادگی کردند. بیانیه علمای بحرین پیام هشدار در سطح عالی به رژیم بحرین درباره هرگونه گزندی به شیخ عیسی قاسم و تبعات آن است.

 

به اعتقاد تحلیلگران و ناظران امور بحرین این کشور وارد خطرناکترین مرحله سیاسی-امنیتی از زمان شروع انقلاب مسالمت آمیز در سال ۲۰۱۱ شده است. انقلاب مردم بحرین به مرحله سرنوشت سازی رسیده است و باید منتظر لحظات پرالتهابی در این کشور بود. رژیم خط قرمزها را زیر پا گذشته است و انقلابیون بحرین این اجازه را به رژیم نمی دهند.

 

دفاع تا پای جان از رهبر دینی و ملی نشان دهنده حوادث پیش بینی نشده است. ملتی که تصمیم به حضور در تظاهرات با کفن بگیرد، مفهومش این است که آماده است گلوله ها را به جان بخرد هر چند که بحرینی ها هیچگاه از مسیر مسالمت آمیز خارج نشده است اما با این حال هرگز مردم به ویژه ساکنان منطقه الدراز بحرین اجازه نمی دهند که نظامیان رژیم گزندی به شیخ برسانند.

 

به هر حال بحرینی ها همواره ثابت کرده اند که سیاست سرکوب و ارعاب نمی تواند در مسیری که پیش می برند، خللی وارد کند. امشب و فردا لحظات حساس و خطیر در مسیر انقلاب مردم بحرین به شمار می رود. به نظر می رسد که ناقوس خطر به صدا درآمده است و رژیم در مسیر تقابل و رویارویی با مردم بحرین حرکت می کند.

Tags

درباره نویسنده : admin

برای admin توضیحی وارد نشده است !

ارسال نظر

نظرات دیگران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید !

گناپا

پايگاه خبري و اطلاع رساني شهرستان گناباد- گناباد20

Fatal Error: could not open XML input (http://gonabad20.ir/index.php?format=feed&type=rss)

هفته نامه فرهنگی،اجتماعی،اقتصادی نامه گناباد

Fatal Error: could not open XML input (http://namehgonabad.ir/feed/)

پايگاه خبري شهرستان گناباد

پایگاه خبری تحلیلی ندای گناباد

پايگاه خبري اطلاع رساني بيدخت

Fatal Error: could not open XML input (http://beidokhtnews.ir/index.php?format=feed&type=rss)

پایگاه اطلاع رسانی بجستان تایمز

Fatal Error: could not open XML input (http://bajestantimes.ir/feed/)